Jūrmalā attīsta ģimeņu sociālo uzņēmējdarbību!

Šā gada 29. oktobrī Pumpuru vidusskolā Jūrmalā notiks pirmais sociālās uzņēmējdarbības pasākums “Lieliskais Garāžseil” - lietotu preču tirdziņš ģimenēm, veicinot pašmāju uzņēmējdarbību. Pasākuma viesus iepriecinās arī skolnieku stends kurā ar pašdarinātām lietām tirgosies bērni. Programmā paredzēti arī muzikāli pārsteigumi no Lienes Šomases bērnu un jauniešu radošās studijas un Lauras Railas vokālā ansambļa, kā arī biodeju projekta “Biodanza”.

“Lielisko Garāžseil” organizē sabiedriskā labuma organizācija “Vecāku atbalsta biedrība” ar “Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas”  un SIA “Clean R” atbalstu. “Lieliskā Garāžseil” mērķis ir veicināt Jūrmalas, Piejūras reģiona  sabiedrisko  līdzdalību, akcentējot ģimeņu spēju darboties sociāli aktīvi un ceļot vietējo nodarbinātību, kā arī piešķirt kultūrvērtību otrreizējā tirgus praksei un zaļajai domāšanai.

Atbrīvojies no liekā!

Cilvēkam ir tendence gadu gaitā apaugt ar mantām, it sevišķi tas jūtams ģimenēs, kurās aug bērni. Bērnu apģērbs, rotaļlietas, sadzīves priekšmeti krājas un noput skapjos, pažobelēs un garāžās. “Lieliskais garāžseil” aicina atbrīvoties no visa liekā un pārvērst antresolos un bēniņos aizmirstos resursus naudā. Savukārt, ja tirgoties nav vēlmes, mantas varēs nodot tirgot Vecāku Atbalsta biedrībai tās tirdzniecības stendā. Vērtīgi ierasties būtu ikvienam, kam ir liekas mantas un vēlme no tām atbrīvoties vai tieši vēlme nomedīt kādu konkrētu mantu. Pasākuma laikā tiks nodrošināta iespēju mantas  ziedot, tās atstājot speciāli paredzētā vietā. Šīs mantas tiks nodotas labdarībai -  piejūras reģiona trūcīgo ģimeņu atbalstam.

Kas jādara,lai piedalītos?

Apmeklētājiem ieeja pasākumā ir bez maksas, savukārt, lai tirgotos, jāaizpilda anketa internetā un jāsamaksā dalības maksa 15 eiro apmērā. Iegūtos līdzekļus “Vecāku atbalsta biedrība” izmantos, lai turpinātu savu darbību, sniedzot juridisko palīdzību grūtībās nonākušiem vecākiem saistībā ar uzturlīdzekļu piedziņu un citām ar ģimenes tiesībām saistītām problēmām. Plašāka informācija par pasākumu pieejama facebook.com/garazseil lapā. Dalībnieku pieteikuma anketa pieejama šeit  http://ej.uz/garagesaleanketa

Ar turpinājumiem un zaļu domu

“Lieliskais Garāžseil” nav vienreizējs pasākums - tas ir projekts, kura ietvaros gada garumā konkrētās svētdienās būs iespēja gan pirkt, gan pārdot mantas, kuras var būt vēl kādam noderīgas, un tā būs izdevība ne tikai nopelnīt, bet arī padarīt šo pasauli labāku un tīrāku. “Lieliskais Garāžseil” ir iespēja piešķirt šīm mantām otro dzīvi, tādējādi samazinot pieprasījumu pēc jaunām sadzīves precēm.  Projekta ietvaros mēģināsim mainīt izpratni par lietām - ne tikai tās uzlabot vai tālāk pārdot, bet arī mācīsim sabiedrībai, ko un kā prātīgi būtu darīt ar mantu, kas vairs nav lietojama. Sadarbībā ar uzņēmumu “Clean R” ģimenēm būs iespēja uzzināt vairāk par atkritumu šķirošanu, bērniem apgūt pirmos soļus mājsaimniecību konteineru pareizā lietošanā.

Apkaimju tradīcija

Rietumu pasaulē garāžas izpārdošanas ir ierasta lieta. Mantas tiek sanestas garāžā, bet apkaimē tiek izlīmētas lapiņas, ka nedēļas nogalē tiks rīkota garāžas izpārdošana. Latvijā šādas tradīcijas īsti nav - lietas tiek tirgotas sludinājumu portālos un facebook grupās, kas vērtīgāks, tiek nests uz komisijas veikalu vai lombardu, bet ne tik ļoti vērtīgs, bieži vien nonāk atkritumu urnā. “Lieliskai Garāžseil” centīsies iedibināt šādu izpārdošanu tradīciju arī Latvijā, motivējot un aicinot cilvēkos rīkot pašiem savas garāžas izpārdošanas, veicinot ne tikai naudas un preču apmaiņu, bet arī stiprinot apkaimes kopienas izjūtu.

Kur notiks un kas atbalsta?

“Lieliskais Garāžseil” notiks 2017. gada 29. oktobrī Pumpuru vidusskolā, Kronvalda ielā 8 Jūrmalā - tirgotājiem no pulksten 9.00 līdz 16.00, savukārt pasākums apmeklētājiem atvērts no pulksten 10.00. Programmā paredzēti muzikāli pārsteigumi no Lauras Railas vokālās studijas un Lienes Šomases bērnu un jauniešu vokālās studijas, Latvijas biodanza skolotāju asociācijas. Notikumu atbalsta Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija, uzņēmums “Clean R” un Pumpuru vidusskola. Rīkotājs - sabiedriskā labuma organizācija “Vecāku atbalsta biedrība”.

Tālruņi informācijai 27741410, 28818638, 26338375 vai epasts sosvecakiem@gmail.comwww.vecakuatbalstabiedriba.lvfacebook.com/garazseil

Dalībnieku pieteikuma anketa pieejama šeit
http://ej.uz/garagesaleanketa
Nolikums dalībniekiem pieejams šeit
http://ej.uz/garagesalenolikums