Projekts radošās un sociālās uzņēmējdarbības pārrobežu sadarbības stiprināšanai

Rīgas plānošanas reģions uzsācis īstenot projektu “Sociāls un radošs”, sniedzot iespēju Latvijas un Igaunijas sociālajiem un radošās industrijas uzņēmumiem attīstīt pārrobežu sadarbības projektus, smelties zināšanas un dalīties pieredzē.

Projekta mērķis ir iniciēt jaunu un veicināt jau esošu Latvijas un Igaunijas radošās un sociālās uzņēmējdarbības nozarēs strādājošo uzņēmēju sadarbības projektu attīstību. Projekta pievienotā vērtība ir pārrobežu sadarbības platformas izveide, kas sniegs iespēju tās dalībniekiem ne tikai mācīties un gūt pieredzi vienam no otra, bet arī paplašinās redzējumu par savas uzņēmējdarbības izaugsmes perspektīvām, eksporta tirgiem.

Projekts tika atklāts ar vērienīgu pasākumu - sociālo un radošo uzņēmēju sadarbības veicināšanas semināru - kontaktbiržu “Radoši risinājumi uzņēmējdarbībā” kopstrādes telpā "Teikums" šā gada 30.janvārī Rīgā, pulcējot vairāk nekā 30 radošās industrijas pārstāvjus un sociālos uzņēmējus no Latvijas un Igaunijas. Semināra mērķis bija sniegt iespēju Latvijas un Igaunijas uzņēmumiem satikties, dalīties pieredzē un veidot kontaktus, piedaloties moderētā iepazīšanās sesijā – kontaktbiržā. Tāpat seminārā tika stāstīts par potenciālajiem sadarbības modeļiem, uzsverot īpatnības, kas skar valstu perifēros apgabalus.

Atklājot semināru, Rīgas plānošanas reģiona Administrācijas vadītājs Edgars Rantiņš norādīja, ka tādām mazām valstīm kā Latvijai un Igaunijai prasme rast iespējas strādāt radošās un sociālās uzņēmējdarbības nozarēs ir to priekšrocība. Lai gan šajā jomā abās valstīs ir savi veiksmes piemēri, šī niša ir vēl jauna un tikai attīstās, tādēļ E.Rantiņš izteica cerību, ka tieši projekts dos jaunus impulsus un stiprinās iesāktos centienus radošajiem un sociālajiem uzņēmumiem iekarot ne tikai vietējos, bet arī ārvalstu tirgus.

Iedvesmas stāstos seminārā ar savu pieredzi dalījās Lauma Kazaka, Solfeg.io - mūzikas mācību lietotnes līdzdibinātāja, Creative Business Cup Latvijas nacionālāsatlases pusfinālisti (Latvija) un XAOS brand (Igaunija) īpašniece Liina Adamson- Ehte, kura aizsāka savu darbību Tartu Radošo industriju centra inkubatorā un šobrīd iekaro modes tirgu visā pasaulē. Tartu Radošo industriju centra valdes loceklis Reigo Kuivjõgi pastāstīja par tūrisma maršrutu Sibulatee – Sīpolu ceļš (Igaunija). Seminārā uzstājās arī radošās domāšanas un inovāciju eskperte, “biznesa enģelis” Vita Brakovska (Latvija) un Tartu Universitātes uzņēmējdarbības asociētā profesore Mervi Raudsaar (Igaunija). Vitas Brakovskas vadītā kontaktbirža deva iespēju semināra dalībniekiem - uzņēmējiem stāstīt par sevi un dalīties pieredzē, kā arī iniciēt potenciālās sadarbības iespējas.

Jau šajā pavasarī projekta ietvaros tiks īstenoti vēl divi pasākumi. Martā sagaidāms pieredzes apmaiņas brauciens uz Igauniju, kurā piedalīties tiks aicināti radošās industrijas uzņēmēji un Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvji ar mērķi iepazīt un attīstīt kopīgu pārrobežu sadarbības platformu radošās industrijas jomā. Savukārt jau aprīlī sāksies četru moduļu apmācību programma (angļu valodā) sociālās un radošās uzņēmējdarbības uzsācējiem un uzņēmējdarbības ideju īpašniekiem, kuras mērķis būs attīstīt galveno kompetenču kopumu un nodrošināt jaunu prasmju apgūšanu seksmīgai pārrobežu sadarbībai. Mācībās plānots iesaistīt kopumā 20 Latvijas un 20 Igaunijas sociālās un radošās industrijas uzņēmumus. Apmācību pirmais modulis ir plānots aprīlī un tas notiks Latvijā, tam sekos divas atbalsta (mentoringa) sesijas Igaunijā un noslēguma sesija rudenī Latvijā.

Aktuālākā informācija par projekta aktivitātēm pieejama Rīgas plānošanas reģiona
mājaslapā http://rpr.gov.lv/project/socials-un- radoss/ un projekta Facebook lapā
https://www.facebook.com/latestsocialandcreative/ 

estlat_logo-footer_from_web.png