Divas iespējas videi draudzīgas uzņēmējdarbības attīstībai Latvijā!


Atbalsta instruments jaunuzņēmumiem - Climate-KIC Accelerator Latvia 2018


Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika līdz 3. aprīlim aicina agrīnās stadijas zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumus, kas ir ne vecāki par trim gadiem, pieteikties vienīgajai Eiropas Savienības (ES) straujas biznesa izaugsmes un uzņēmuma vērtības kāpināšanas programmai "Climate-KIC Accelerator".

Pieteikties dalībai "Climate-KIC Accelerator" iespējams mājaslapā līdz 3.aprīlim  http://www.climate-kic.org/ris/accelerator . Programma ilgst no jūnija līdz novembrim, akceleratora dalībuzņēmumi saņems individuālo mentoringu, ekspertu vadītās apmācības, piekļuvi "Climate-KIC Accelerator" partneru tīklam, iespēju prezentēt savu jaunuzņēmuma ideju ES un iegūt līdzfinansējumu 15 tūkstošu eiro apmērā.

Izmanto iespēju pārbaudīt izvēlēto biznesa modeli un virzi to pretim komerciālai veiksmei.

Vairāk informācijas šeit"Climate-KIC Accelerator" ir viena no Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūta (EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopienas "Climate KIC" iniciatīvām. Tās mērķis ir atbalstīt iniciatīvas klimata pārmaiņu ietekmes mazināšanai un "tīro" tehnoloģiju komercializāciju. 


Jauno ideju konkurss - ClimateLaunchpad 2018


Līdz aprīļa beigām iespējams pieteikties dalībai pasaulē vadošajā videi draudzīgo biznesa ideju konkursā "ClimateLaunchpad 2018", kas klimata novatoriem no Latvijas dod iespēju pievienoties lielākajam zaļi domājošo uzņēmēju tīklam. 

Starptautisko konkursu pirmo reizi Latvijā īsteno Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika, aicinot zinātniekus, studentus, novatorus un jaunuzņēmējus pieteikt savas idejas, kas varētu pozitīvi ietekmēt klimata pārmaiņas, un izmantot iespēju tās īstenot globālā mērogā. Dalība konkursā nozīmē ne vien apmācības, dažādu kompetenču celšanu, sadarbības partneru loka paplašināšanu un idejas starptautiskas atpazīstamības veicināšanu, bet arī sacensību par naudas balvu līdz pat desmit tūkstošiem eiro un iespēju attīstīt savu ideju "Climate-KIC" akceleratorā. Pieteikties konkursam iespējams līdz 29. aprīlim http://climatelaunchpad.org/ 

Konkurss "ClimateLaunchpad 2018" notiks četros posmos. Pirmajā posmā žūrija no Latvijas izvēlēsies septiņas līdz divdesmit biznesa idejas, kuru īstenotājiem būs jāpiedalās divu dienu apmācību seminārā. Otrajā posmā sešu nedēļu garumā tiks īstenotas apmācības, pilnveidojot komandu prezentācijas prasmes, biznesa modeli, produkta attīstības ciklus. Nacionālais fināls notiks augustā, kad tiks izvēlētas komandas no Latvijas, kas dosies uz "ClimateLaunchpad 2018" lielo finālu Skotijā. Lielais fināls notiks novembrī, tajā komandām būs jāprezentē savas idejas vadošajiem Eiropas investoriem, ekspertiem un uzņēmējiem. Pēc prezentācijām piecpadsmit labākās komandas sacentīsies par naudas balvām un iespēju turpināt idejas attīstību "Climate-KIC" akceleratorā.

Vairāk informācijas šeit: https://www.rtu.lv/lv/universitate/masu-medijiem/zinas/atvert/rtu-pirmo-reizi-isteno-lielako-zalo-biznesa-ideju-konkursu-pasaule