IESPĒJAS sociālĀS uzņēmĒJDARBĪBAS ATTĪSTĪBAI


 

Pastāv vairāki atbalsta veidi, ko sociālais uzņēmējs var izmantot savas darbības uzlabošanai un pilnveidošanai. Šajā sadaļā minam atbalsta veidus, kas var noderēt sociālajiem uzņēmējiem! Dažādi atbalsta veidi ir noderīgi gan tiem, kas tikai strādā pie idejas par sociālā uzņēmuma izveidi, gan arī tiem, kam ir nepieciešams finansiāls atbalsts attīstībai.

Izmanto un lejupielādē arī mūsu materiālu "No idejas līdz sociālajam uzņēmumam

1. Labklājības ministrijas un ALTUm atbalsta programma sociālajai uzņēmējdarbībai

Šī brīža nozīmīgākais atbalsts sociālās uzņēmējdarbības attīstībai ir LM un ALTUM atbalsta pasākums, kura ietvaros ir iespēja iegūt finansiālu grantu jēgpilnas sociālās uzņēmējdarbības attīstībai. Pasākumā pieejamais finansējums variē no 5 līdz 200 tūkstošiem eiro un ir atkarīgs no uzņēmuma pieredzes un līdzšinējā apgrozījuma.

Labklājības Ministrijas projekta sadaļā iespējams rast atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem un uzzināt, kā pieteikties dalībai pasākumā.

Iesakām ALTUM izveidoto infografiku ar secīgiem soļiem, kā pieteikties sociālās uzņēmējdarbības atbalsta programmai, kā arī noderīga informācija interesentiem.


2. otrās elpas stipendiju konkurss

Otrā Elpa reizi ceturksnī piedāvā iespēju piedalīties stipendiju konkursā, kurā stipendijas ieguvējus izvēlas pircēji, par tiem nobalsojot. Kā viena no prioritātēm ir tieši sociālās uzņēmējdarbības attīstība. 


3. AKSELERATORI NEW DOOR UN REACH FOR CHANGE

New Door ir sociālās uzņēmējdarbības akselerators, kas palīdz praktiski attīstīt sociālās uzņēmējdarbības ideju, savukārt Reach for change ir sociālās uzņēmējdarbības inkubators, kas palīdz attīstīt sociālās uzņēmējdarbības idejas, kas saistītas ar bērnu un jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanu.  Uzsaukumi šīm organizācijām ir vienreiz gadā rudenī.

Logo_RFC_ND.png

4.DAŽĀDI PAŠVALDĪBU ATBALSTA MEHĀNISMI (GRANTI,KONKURSI)

Pašvaldības var būt nozīmīgi partneri sociālo uzņēmumu attīstības veicināšanai.  Pašvaldības izsludina grantus uzņēmējdarbības attīstībai, tāpat arī mēdz piemērot, piemēram, nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi. Katra pašvaldība šajā ziņā darbojas pēc saviem ieskatiem un grantu konkursi lielākoties tiek izsludināti konkrētā laikā. Kā vēl sociālie uzņēmēji var veidot sadarbību ar pašvaldībām? Lasi mūsu pētījumā


5. LIAA reģionālie biznesa inkubatori un citas iespējas

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras piedāvātie pakalpojumi pieejami arī sociālajiem uzņēmējiem. Sociālajiem uzņēmējiem īpaši piemēroti ir reģionālie biznesa inkubatori, kuri pirmsinkubācijas posmā var palīdzēt attīstīt biznesa ideju, kā arī inkubācijas posmā atbalstīt uzņēmumu attīstības posmā. Ja sociālās uzņēmējdarbības ideja ir inovatīva, tai piemērota programma ir arī inovāciju vaučeru atbalsta pakalpojumi.

Screen Shot 2018-03-01 at 15.44.19.png

6. ALTUM ATBALSTS UZŅĒMĒJIEM

ALTUM atbalsta uzņēmējdarbību visdažādākajās attīstības formās - pastāv programmas uzņēmējdarbības uzsācējiem, tāpat arī dažāda veida kreditēšanas pasākumi un piekļuve akselerācijas fondiem. ALTUM programmu kalkulators pielāgo atbalsta programmu uzņēmēja vajadzībām. 

csm_altum_0faa62185f.jpg

7.dažādi uzņēmējdarbības attīstības un uzsākšanas konkursi

Sociālās uzņēmējdarbības attīstībai bieži vien svarīgs atspēriena punkts ir uzņēmējdarbības attīstībai izsludinātie projektu konkursi. Piemēram, atsevišķas pašvaldības ar dažādu regularitāti rīko projektu konkursus, kuriem līdzi jāseko pašiem uzņēmējiem, piemēram, divreiz gadā tiek izsludināta pieteikšanās grantu konkursam "Atspēriens". Tāpat arī noderīgs uzņēmējdarbības atīstībai ir binesa ideju konkurss "Ideju kauss". 

socuzņ.jpg

8. lsua konsultācijas

Visbeidzot, ja sava sociālā uzņēmuma attīstībā sastopies ar grūtībām, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija piedāvā iespēju vienreizējai konsultācijai, kuras laikā centīsiemies saprast veiksmīgākos risinājumus Jūsu jautājumiem!