runas personas

 
 
Madara Ulande LSUA.jpg

Madara Ūlande, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja

Madara Ūlande ir Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja un Latvijas Simtgades Radošās Padomes locekle ar vairāk nekā 12 gadus ilgu pieredzi pilsoniskās sabiedrības un sociālā aktīvisma projektu un organizāciju vadībā. European Social Innovation Competition un EIB Social Innovation Tournament 2017 žūriju locekle. Madara ir strādājusi ar visā Latvijā labi zināmiem projektiem – sabiedrisko iniciatīvu portālu ManaBalss.lv, vides aktīvistu kustību homo ecos: un jauniešu organizāciju NEXT, un savas zināšanas un pieredzi izmantojusi arī starptautiski – klimata kustības 350.org birojā Jaunzēlandē un organizācijas Youth With A Mission projektos Argentīnā. Madara ir absolvējusi Latvijas Universitāti, kur ieguvusi maģistra grādu jurisprudencē.


Jānis Reires.jpg

Jānis ReirsLatvijas Republikas Labklājības ministrs

Jānis Reirs no 2016. gada 11. februāra ir labklājības ministrs. Pirms tam bijis arī finanšu ministrs, īpašu uzdevumu ministrs elektroniskās pārvaldes lietās, kā arī 8.-11. Saeimas deputāts. Jānis Reirs ieņēmis vadošus amatus finanšu un banku sektorā. Darbojies arī Baltijas Asamblejā, ieņemot Baltijas Asamblejas prezidenta, Latvijas delegācijas vadītāja un Baltijas Asamblejas prezidija locekļa amatus. Viņš ir absolvējis Latvijas Universitāti, kur ieguvis maģistra grādu ekonomikā


ReinisBerzins ALTUM.jpg

Reinis Bērziņš, Attīstības finanšu institūcijas ALTUM valdes priekšsēdētājs

Reinis ir biznesa vadības un finanšu profesionālis ar ievērojamu uzņēmumu un iestāžu vadības pieredzi. Ieguvis maģistra grādu starptautiskajās finansēs un banku darbībā, biznesa vadībā Šveices Biznesa skolā, kā arī ar izcilību apguvis juridiskajās zinātnēs Rīgas Juridiskajā augstskolā. ALTUM komandai Reinis pievienojās 2015.gadā. Pirms tam ieņēmis vadošus amatus Patentu valdē, Lattelecom, Latvijas Garantiju aģentūrā.


Igors Graurs RISEBA.png

Igors Graurs, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas „RISEBA” attīstības prorektors

Igors Graurs ir divas reizes absolvējis Latvijas Universitāti, saņemot maģistra grādu filozofijā un ekonomikā. Filozofijas doktora grādu viņš ir aizstāvējis pēc  Sabiedrisko Zinātņu Akadēmijas aspirantūras pabeigšanas Maskavā. Nodarbojies ar zinātniski pētniecisko darbu, strādājis Krievijas televīzijā. Pēc tam pārgājis diplomātiskajā darbā Latvijas Ārlietu ministrijā. Tāpat Igors Graurs strādājis vadošos amatos vairākās Latvijas komercbankās, ir bijis investīciju kompānijas prezidents. Kā Attīstības departamenta direktora vietnieks, Ekonomikas pārvaldes vadītājs un Ārējo sakaru pārvaldes direktors strādājis Rīgas domē, kā arī bijis AS „AMOPLANT” komunikācijas direktors. Trīs gadus darbojies kā Transporta un Sakaru Institūta rektors. Ir piedalījies daudzu konferenču un semināru organizēšanā un vadīšanā Latvijā un ārzemēs. Piedalījies dažādos starptautiskos un vietējā mēroga pētnieciskos projektos. Viņš ir arī vairāku zinātnisko rakstu autors ekonomikas un sociālo zinātņu, kā arī mūsdienu transporta tehnoloģiju jomā.


Per Clingweld Sweden.jpg

Per Clingweld, sociālā uzņēmuma “Just Arrived” pārstāvis, zviedrija

Labākais veids, kā patvēruma meklētājiem – jaunatnācējiem iekļauties sabiedrībā, ir darbs. Par to ir pārliecināts Zviedrijas sociālais uzņēmums “Just Arrived” – digitāla platforma, kas savieno Zviedrijas jaunatnācējus ar uzņēmumiem, kam nepieciešama palīdzība vienkāršos darbos. “Just Arrived” mērķis ir pēc iespējas ātrākā laikā nodrošināt imigrantu iekļaušanos Zviedrijas daba tirgū. Per Clingweld strādā ar “Just Arrived” mārketinga vadību, ir aizrāvies ar inovācijām, ieguvis bakalaura grādu arhitektūrā un inženierzinātnē, kā arī apguvis maģistrantūru inovāciju vadībā un ekonomikā. Uzņēmējs pēc savas būtības. Jebkurai problēmai meklē radošu risinājumu.


Ričards Križanovskis UpMatched.jpg

Ričards Križanovskis, uzņēmuma “UpMatched” vadītājs

Ričards Križanovskis ir jaunuzņēmuma “UpMatched” līdzdibinātājs un vadītājs. Uzņēmums tika nodibināts ar vīziju palīdzēt katram jaunietim atrast darbu, izmantojot jaunākās tehnoloģijas un labākās starptautiskās prakses darbinieku piesaistē. Ričards ir ieguvis bakalaura grādu ekonomikā un biznesā Rīgas Ekonomikas augstskolā, kā arī ir studējis sociālās uzņēmējdarbības pamatus Honkongas universitātē (City University of Hong Kong). Tieši Honkongas studiju laikā Ričards ir pamanījis potenciālu čatbotu tehnoloģijai jauniešu piesaistē, kura šobrīd tiek pielietota “UpMatched” risinājumā, lai efektīvāk uzrunātu un atlasītu jauniešus darbam Latvijā. Ričards ir arī Bendžamina Franklina institūta stipendiāts un absolvents (Ziemeļkarolīna, ASV), Vītolu fonda stipendiāts un jauniešu attīstības programmas Go Beyond absolvents. Aktīvi iesaistoties jauniešu iniciatīvās visā pasaulē, viņš ir ieguvis starptautisku pieredzi darbā ar jauniešiem un komandu vadībā.


Alda Zeila Accenture Latvia.jpg

Alda Zeiļa, “Accenture Latvia” Iekļautības un Dažādības virziena vadītāja

Pēc studijām Latvijas Universitātes vadībzinību fakultātē un darba tūrisma nozarē 17 gadus dzīvojusi Kanādā, kur apgūta programmēšana gadu ilgā studiju programmā. Pēc tās beigšanas strādājusi “Accenture Canada” kā programmētāja IT projektos, vēlāk kļuvusi par biznesa analītiķi. Kopš 2014. gada Alda ir Latvijā un šobrīd “Accenture” vada Projektu vadītāju asistentu (PMO) nodaļu. Papildus saviem tiešajiem darba pienākumiem, Alda ir Iekļautības un Dažādības virziena vadītāja, iedrošinot un piesaistot darbā gan sievietes, gan cilvēkus no dažādām kultūrām, ar dažādām vajadzībām.


Hanne Danielsen, sociālā uzņēmuma “Grennessminde” izpilddirektore, Dānija

“Grennessminde” - sociālais uzņēmums, kas nodrošina darba vietas, izglītību un mājokļus jauniešiem ar īpašām vajadzībām, kā arī audzē bioloģiskus produktus un piegādā tos dažādiem sadarbības partneriem, tajā skaitā slavenajam Kopenhāgenas restorānam “Noma”. Hannes vadībā uzņēmums “Grennessminde” attīstījies no izglītības iestādes līdz spēcīgam sociālam uzņēmumam, kurā partnerattiecības ar tradicionālajiem uzņēmumiem ieņem nozīmīgu lomu. Hanne savu karjeru sāka žurnālistikā, ieņemot dažādus vadošus amatus, tajā skaitā bijusi starptautiskas komunikācijas aģentūras izpilddirektore.


Līga Landiša DP Production.jpg

Līga Landiša, SIA „DP Production” un biedrības „Asociācija “Dzīvesprieks”” vadītāja

SIA „DP Production” ir 2015.gada nogalē dibināts biedrības „Asociācija „Dzīvesprieks”” uzņēmums. Uzņēmuma pamatdarbība ir pārņemta no biedrības - tas turpina daudzu gadu pieredzi šūto izstrādājumu izgatavošanā. Uzņēmums atrodas lauku reģionā, nodrošina darba vietas 3-5 lauku iedzīvotājiem, kuri citādi būtu bez darba, un gūto peļņu novirza biedrības mērķu sasniegšanai - maznodrošinātu jauniešu atbalstam profesionālās un augstākās izglītības ieguvē, nodrošinot jaunos cilvēkus ar ikmēneša stipendiju un cita veida atbalstu. Uzņēmumam ir pieredze pasūtījumu izpildē no privātpersonām un uzņēmumiem gan Latvijā, gan ārpus tās. Līga absolvējusi Rīgas Starptautisko ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolu, kā arī papildus izglītību ieguvusi studijās Zviedrijā un Spānijā.


Ieva_Raubisko.jpg

Ieva Raubiško, “Humusa komanda” vadītāja

Ieva Raubiško ir sociālantropoloģe un sociālā uzņēmēja. 2017. gada sākumā Ieva izveidoja “Humusa komandu” - sociālu uzņēmumu, kas gatavo un pārdod autentiskus Tuvo Austrumu ēdienus, nodarbinot cilvēkus no šī reģiona ar bēgļa vai alternatīvo statusu Latvijā. Uzņēmuma galvenais mērķis ir sekmēt jaunatnācēju iekļaušanos Latvijas sabiedrībā caur nodarbinātību un kultūrapmaiņu starp jaunatnācējiem un vietējiem iedzīvotājiem. Ieva ieguvusi doktora grādu sociālajā antropoloģijā Oksfordas Universitātē, savā disertācijā pievēršoties dzīvei pēckara Čečenijā. Antropoloģiskā izpēte un tālākais pasniedzējas darbs mudinājuši Ievu meklēt zinātniskus un tai pat laikā politiski-praktiskus vietējus risinājumus globālām problēmām.


Inga Bite RIMI.jpg

Inga Bite, “Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību vadītāja

Inga ir “Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību vadītāja, kura pirms vairāk nekā diviem gadiem pievienojās “Rimi” komunikācijas komandai, turpinot 10 gadu profesionālo izaugsmi sabiedrisko attiecību nozarē. Iepriekš gūta plaša pieredze darbā mediju vidē un sabiedrisko attiecību aģentūrās, strādājot ar lielākajām valsts un privātā sektora organizācijām, kā arī ārvalstu zīmoliem. Ingas pieredzē ir darbs ar dažādiem korporatīvās sociālās atbildības projektiem un vides ilgtspējas jautājumiem.


Inga Akmentina Smildzina Mammamuntetiem.jpg

Inga Akmentiņa-Smildziņa, Latvijas vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv vadītāja

Organizācija Mammamuntetiem.lv dibināta 2009. gada sākumā kā interneta vietne - ģimenes portāls www.mammamuntetiem.lv. Taču, lasot un uzklausot vecāku stāstus, un apjaušot, kādas ir Latvijas ģimeņu problēmas, redakcijas kolektīvs sāka iniciēt un īstenot dažādas sociālās un sabiedrības domas veidošanas kampaņas un citus projektus ar sociālu ievirzi. Zināmākie no tiem - bērnu audzināšana bez vardarbīgām metodēm “Necel roku!”, Tēva dienas gājiens un festivāls ar mērķi skaidrot tēta neatsveramo nozīmi bērna dzīvē un attīstībā, bezmaksas grāmata par bērnu drošību “Kā nosargāt sava bērna dzīvību”, bezmaksas izglītojošs žurnāls topošajiem un jaunajiem vecākiem “Mammām un Tētiem”. Inga vairāk nekā desmit gadus ir strādājusi kā žurnāliste un redaktore drukātajos medijos, viņai ir augstākā izglītība kultūras menedžmentā ar specializāciju reklāmā. 


Ferrero.jpg

Aldo Cristiano, “Ferrero Group” Globālo iepirkumu direktors un ilgtspējības vadītājs, Itālija

Ferrero ir viens no pasaules lielākajiem saldumu ražotājiem, kura pārvaldībā ir tādi visā pasaulē zināmi saldumi kā RaffaelloNutellaFerrero Rocher un visi Kinder sērijas gardumi. Kompānija dibināta 1946.gadā, un tās devīze jau daudzus ir  - “Dalīties ar vērtībām, lai radītu vērtību”. Foruma apmeklētājiem būs unikāla iespēja iepazīties klātienē ar “Ferrero” pārstāvjiem un dzirdēt stātu, kā rūpes par planētu un cilvēkiem palīdzējušas uzņēmumam padarīt savus zīmolus labi zināmus un mīlētus visā pasaulē.


Una Meiberga Kalnciema Kvartāls.PNG

Una Meiberga, Kalnciema kvartāla / “Koka arhitektūras fonda” satura veidotāja

Unai ir plaša pieredze strādājot kultūras menedžmenta jomā, kā arī pašai iesaistoties dažādos radošos projektos. Strādājusi kā filmu producente un režisore, tērpu māksliniece un kinoteātra direktore. Ieguvusi izglītību gan jurisprudencē, gan sociālajā darbā, bijusi pasniedzēja Rīgas Stradiņa universitātē. No 2011. gada ir Kalnciema kvartāla satura veidotāja, kas kļuvis par spilgtu vietrades piemēru Latvijā. Fokusējas uz kopienu vērstiem, sociāli ilgtspējīgiem projektiem.


Sanda Brūna Getto Games.jpg

Sanda Brūna, ielu sporta un kultūras kustības "Ghetto Games" līdzdibinātāja un pasākumu producente

Sandas līdzšinējā profesionālā karjera saistīta ar pasākumu mārketingu, darbu ar jauniešiem un jaunatnes politikas attīstību arī nacionālā līmenī. 2009. gadā kopīgi ar draugiem Sanda attīstījusi šobrīd Latvijā lielāko jauniešu kustību “Ghetto Games”, kuras ietvaros katru gadu tiek aizvadīti 60 ielu kultūras un sporta pasākumi dažādās vietās Latvijā, kopumā pulcējot 12 000 dalībnieku un 250 000 sekotāju. Sanda pusotru gadu ir strādājusi Izglītības un zinātnes ministrijā kā Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktores vietniece jaunatnes jomā, kur būtiskākie uzdevumi bija jaunatnes politikas attīstība un īstenošana, starpnozaru sadarbības attīstība jaunatnes jomā starp dažādām ar jaunatnes politiku saistītajām ministrijām, sadarbība ar pašvaldībām jaunatnes politikas īstenošanā, starpvaldību sadarbības attīstība jaunatnes jomā, kā arī par sadarbību Eiropas Savienības un Eiropas Padomes jaunatnes politikas nozarē.


Agnese Strazda SEB.jpg

Agnese Strazda, SEB bankas Korporatīvās komunikācijas pārvaldes vadītāja, Biznesa ilgtspējas koordinatore

Agnese jau 11 gadus vada komunikācijas komandu SEB bankā. Aktīvi iesaistījusies SEB bankas ārējās un iekšējās komunikācijas veidošanā, zīmola attīstībā, kā arī bankai nozīmīgu projektu realizēšanā. 2006. gadā Agnese uzsāka bankas sadarbību ar SOS Bērnu ciematu asociāciju, kas nu jau attīstījusies ciešā sadarbībā. Tāpat Agnese jau vairākus gadus koordinē ilgtspējas jautājumus Latvijā, kā arī šobrīd ir Ilgtspējas vadības komandas dalībniece SEB grupai Baltijā. Šogad SEB banka kā vienīgā banka Latvijā ieguva Platīna kategoriju Ilgtspējas indeksā.


Dace Helmane InCSR copy.jpg

Dace Helmane, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja

Dace iepriekš lielu pieredze guvusi darbā valsts pārvaldē un komunikācijas sfērā, bet jau septiņus gadus viņas ikdiena ir saistīta ar uzņēmēju izglītošanu par ilgtspējīgu attīstību, vadot Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu (InCSR). Atbildīga biznesa nedēļa, Atbildīgu ideju tirgus, Randiņš ar ministriem – tās ir dažas no institūta pēdējo gadu iniciatīvām, kas guvušas atzinību. Kopš 2009. gada Dace koordinē Ilgtspējas indeksu – iniciatīvu, kas palīdz novērtēt organizāciju atbilstību atbildības principiem un vienlaicīgi ļauj identificēt labās prakses piemērus, no kuriem iedvesmoties citiem. Dace uzskata, ka tikai praktiska pieredze ir patiesi interesanta, tāpēc InCSR pasākumos un prezentācijās 1 trešdaļa ir atvēlēta teorijai, bet vismaz 2/3 – piemēriem un stāstiem.


image002 (2).jpg

foruma moderatore Eva Johansone, kultūras žurnāliste

Eva Johansone ir Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu redakcijas žurnāliste un redaktore. Ikdienā interesējas, pēta un stāsta par kultūras jaunumiem un notikumiem. Absolvējusi LU vēstures un filozofijas fakultāti, šobrīd maģistrantūrā studē bioloģiju. Viena no biedrības "Ascendum" dibinātājām. Darbojas "Kg kultūras" apbalvojuma žūrijā, vērtējot aktuālo mūzikā, literatūrā, kino un vizuālajā mākslā. Ir daļa no Imanta Ziedoņa fonda "Viegli". Veido dokumentālas filmas. Patīk daba, cilvēki un cilvēkstāsti.