Sociālās uzņēmējdarbības veiksmes stāsti Bristolē

Lai sniegtu priekšstatu par dažādajām sociālās uzņēmējdarbības formām – sportu, mākslu, lauksaimniecību, banku sektoru, amatniecību, būvniecību, izglītību – tiek piedāvāts neliels ieskats par sociālās uzņēmējdarbības uzņēmumiem Bristoles apkaimē, kuri tika apmeklēti Salto Youth apmācību “Towards collaborative practice 2017: social entrepreneurship study visit” laikā un prezentēti 8.augusta pasākumā Lūznavas muižā.

Read More

Sociālā uzņēmējdarbība - ziepju fabrika: kāpēc gan ne?

CLARITY & The Soap Co. ir viens no Lielbritānijas vecākajiem un pieredzes bagātākajiem sociālajiem uzņēmumiem, kas savu darbību sācis 1854.gadā. Ražojot dažādus ikdienas higiēnas produktus un tīrīšanas līdzekļus, tas nodrošina darbu un atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti. Visa CLARITY & The Soap Co. peļņa tiek investēta atpakaļ uzņēmumā, lai tas pēc iespējas vairāk un labāk varētu palīdzēt cilvēkiem ar invaliditāti dzīvot labāku un neatkarīgāku dzīvi.

Read More

BIEDRĪBA “CERĪBU SPĀRNI” UN SOCIĀLAIS UZŅĒMUMS “POGOTAVA”

“Cerību spārni” ir biedrība, kas nodrošina sociālos pakalpojumus pieaugušajiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Biedrībā ietilpst arī sporta klubs “Spārni”, sociālais uzņēmums “Pogotava”, sociālais atbalsta centrs “Cerību māja”, ģimenes asistenta pakalpojumi, kā arī nākotnē cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem būs pieejams ciemats “Cerību sēta”.

Read More

JūHū – skaistas krūzes labiem cilvēkiem!

„Izmainīt pasauli un padarīt to labāku”- šādu misiju sev izvēlējušies „JūHū” – sociālais uzņēmums, kas ar savu darbību  sniedz iespēju cilvēkiem ar invaliditāti dzīvot citu dzīvi - daudz bagātāku,  interesantāku un iekļauties sabiedrībā. JūHŪ amatnieki ir biedrības  „Gaismas stars”  biedri un klienti, kuri ražo porcelāna krūzes.

Intervija ar JūHū vienu no dibinātājiem un aktīvu dalībnieku  Čārlzu Borjē (Charles Bourrier). Ideja par JūHū viņam radusies jau sociālā dizaina studiju laikā Nīderlandē. Beidzot studijas, viņš visu uzmanību veltījis sava sapņa par JūHū piepildīšanu, līdz atradis uzticamus partnerus ar kuriem šo sapni īstenot.

Read More

Mammamuntetiem.lv

Ja jūs Ingai Akmentiņai-Smildziņai jautāsiet, kā viņas vadīto organizāciju pieteikt, uzņēmējai būs grūti atrast kodolīgu formulējumu. Zīmols ir „Mammām un tētiem”, bet kāds ir konkrētās darbības apzīmējums? To ir daudz – „Mammām un tētiem” ir izglītojošs portāls, izdevējs, fonds, kā arī sociālo projektu iniciators un īstenotājs. Tikai nesen Inga uzzināja, ka viņas biznesa ideju un sabiedriskā labuma aktivitātes iespējams apvienot zem viena jumta gan jēdzieniski, gan juridiski. Proti, dēvēt „Mammām un tētiem „ par sociālo uzņēmējdarbību. 

Read More

„Žēlsirdības māja” - mājas alternatīva jauniešiem-invalīdiem

Izbadējušies, netīri un dzīvoja, kur pagadās – tādi bija pirmie trīs pusaudži, kurus 1992.gadā pieņēmām savās mājās.  Mūsu māja kļuva par lielas ģimenes māju – dzima ideja par „Žēlsirdības mājas” izveidi, tā savu stāstu iesāk fonda direktore un dibinātāja Tatjana Bražņika. Fonds „Žēlsirdības māja” ir viens no spilgtākiem sociālās uzņēmējdarbības piemēriem, kur vajadzība nodarboties ar uzņēmējdarbību radās brīdī, kad fondam bija nepieciešamība pēc papildus finanšu līdzekļiem un iespēja nodarbināt  fondā esošos jauniešus.

Read More

HOPP - pielāgoti trīsriteņi cilvēkiem ar kustību traucējumiem

"Ir tikai pareizi un normāli, ka daudzi sociālie jautājumi tiek risināti ar privāto iniciatīvu palīdzību - tajās jomās, kurās valsts nevar vai negrib palīdzēt. Sociālās uzņēmējdarbības pieredze.

Sociālās uzņēmējdarbības projekta-zīmola "HOPP" aizsākumi meklējami 2010. gada nogalē, kad pieteicāmies projektu konkursam "Brigāde". Tad vēl nenojautām, ka idejas aizmetņi par īpaši pielāgotiem trīsriteņiem, ērmriteņu kustības paspārnē, izvērtīsies par dzīves pārliecību. "

Pilnu rakstu par HOPP var lasīt portālā www.politika.lv.

Read More