Baltkrievijas sociālais uzņēmums «Selskaya Stolinchshyna»

«Selskaya Stolinchshyna» ir sociālais uzņēmums, kas tika dibināts 2011. gadā, lai atrisinātu izmantotās siltumnīcu plēves problēmu Baltkrievijas Stolinas rajonā (Brestas apgabals).  Katru gadu vietējie iedzīvotāji izmet vai sadedzina aptuveni 400 tonnas polietilēna siltumnīcas plēves. Nepareiza šī materiāla pārstrāde izraisa lielu kaitējumu videi, kā arī cilvēku veselībai. Sadedzināšanas procesā polietilēns izdala kancerogēnas vielas, un bērni, kas parasti ir atbildīgi par dažādu materiālu otrreizēju pārstrādi, ir pirmie, kas pakļauti to kaitīgajai ietekmei.

Read More

Tuvu - palīdzība tuvu un tālu

Sociālais uzņēmums „Tuvu” ir kristiešu labdarības organizācija, kas palīdz maznodrošinātām ģimenēm ar bērniem, kā arī sociāli izolētām personām. Tās mērķis ir samazināt sociālo atstumtību un risku, palielinot to cilvēku labklājību, ar kuriem viņi strādā. Viņi aicina partnerus un speciālistus nodrošināt nepieciešamo materiālo, emocionālo un sociālo atbalstu un savu mērķu sasniegšanai paļaujas uz kristīgajām vērtībām. Viņi sniedz palīdzību krīzes situācijās un veicina labdarības tradīcijas Latvijā

Read More

SAMARIEŠI - PĀRMAIŅU AĢENTI!

Latvijas Samariešu apvienība, kas vadās pēc moto „Palīdzība dzīvot”, ir viens no vecākajiem un lielākajiem sociālajiem uzņēmumiem Latvijā. Tajā strādā vairāk nekā 700 darbinieku, un tam ir vairāk nekā 300 brīvprātīgo dalībnieku. Sociālais uzņēmums ir „Samaritan International” loceklis un lepojas ar kvalitatīvas sociālās un medicīniskās palīdzības sniegšanu cilvēkiem, kuriem tā ir nepieciešams.

Read More

Cerību spārni - sociālie pakalpojumi ar pievienoto vērtību

„Cerību Spārni” ir sociālais uzņēmums, kas dibināts 2003. gadā, lai veicinātu personu ar invaliditāti sociālo integrāciju. „Cerību Spārni” nodarbojas ar pārstāvniecību, sekmējot pilsoniskās sabiedrības attīstību, un darbojas izglītības un sociālo pakalpojumu jomā, strādaājot ar bērniem un viņu ģimenēm, jauniešiem un pieaugušajiem, kuriem ir funkcionālas grūtības un citi invaliditātes veidi. Organizācija piedāvā daudzveidīgus pakalpojumus, īstenojot savu misiju četros dažādos darbības virzienos.

Read More

Sociālās uzņēmējdarbības veiksmes stāsti Bristolē

Lai sniegtu priekšstatu par dažādajām sociālās uzņēmējdarbības formām – sportu, mākslu, lauksaimniecību, banku sektoru, amatniecību, būvniecību, izglītību – tiek piedāvāts neliels ieskats par sociālās uzņēmējdarbības uzņēmumiem Bristoles apkaimē, kuri tika apmeklēti Salto Youth apmācību “Towards collaborative practice 2017: social entrepreneurship study visit” laikā un prezentēti 8.augusta pasākumā Lūznavas muižā.

Read More

Sociālā uzņēmējdarbība - ziepju fabrika: kāpēc gan ne?

CLARITY & The Soap Co. ir viens no Lielbritānijas vecākajiem un pieredzes bagātākajiem sociālajiem uzņēmumiem, kas savu darbību sācis 1854.gadā. Ražojot dažādus ikdienas higiēnas produktus un tīrīšanas līdzekļus, tas nodrošina darbu un atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti. Visa CLARITY & The Soap Co. peļņa tiek investēta atpakaļ uzņēmumā, lai tas pēc iespējas vairāk un labāk varētu palīdzēt cilvēkiem ar invaliditāti dzīvot labāku un neatkarīgāku dzīvi.

Read More

BIEDRĪBA “CERĪBU SPĀRNI” UN SOCIĀLAIS UZŅĒMUMS “POGOTAVA”

“Cerību spārni” ir biedrība, kas nodrošina sociālos pakalpojumus pieaugušajiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Biedrībā ietilpst arī sporta klubs “Spārni”, sociālais uzņēmums “Pogotava”, sociālais atbalsta centrs “Cerību māja”, ģimenes asistenta pakalpojumi, kā arī nākotnē cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem būs pieejams ciemats “Cerību sēta”.

Read More