esošie un topošie SOCIĀLIE UZŅĒMUMI / existing and potential sOCIAL ENTERPRISES 

 
Aicinajums_Tev.jpg

Aicinājums Tev

Biedrības paspārnē darbojas "Dienas nodarbinātības centrs", kas nodrošina darba vietas cilvēkiem ar invaliditāti, tāpat arī biedrība pārvalda sociālo uzņēmumu "Iespēju darbnīca".

 NGO has a day employment center for people with disabilities, and a charity shop where you can buy crafts made by them.

WEB //  Facebook 

 
Apeirons.jpg

APEIRONS

Invalīdu un viņu draugu apvienība daudzpusīgi darbojas cilvēku ar invaliditāti interešu aizstāvībā un integrācijā sabiedrībā. Konsultē par nodarbinātību, vides pieejamību, cilvēktiesībām un iekļaujošo izglītību.

Organization's main goal is full integration of people with disabilities in the society. Organization monitors environmental accessibility , human rights and other fields of interest. 

WEB // Fscebook // Twitter // Youtube

 
Aspazija.png

Aspazija

Latvijas Sieviešu invalīdu asociācija apvieno sievietes ar invalidāti, kuru rokdarbus iespējams iegādāties salonā "Saulgrieze"

Latvian association of women with disabilities Aspazija runs a craft shop Saulgrieze.

WEB // Youtube

 
avantis_logo.jpg

AVANTIS

AVANTIS ir jauniešu organizācija, kas darbojas ar vairākiem mediju projektiem, attīstot jauniešu prasmes mediju projektos un komunikācijā, pasākumu rīkošanā. Potenciāli vēlas attīstīt sociālo uzņēmējdarbību mediju jomā.

 

BLIND ART

BlindArt ir sociāla biznesa ideja, kuras mērķis ir sniegt atbalstu neredzīgajiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, iedvesmot viņus uz lielākiem mērķiem un veidot labvēlīgu vidi sociāla biznesa attīstībai.

BlindArt is a social business idea  with a goal to bring awareness to people with special needs, specifically blind and visually impaired people. During their projects organisation wants to inspire them to explore their talents and create valuable artworks.

WEB // Facebook 

 
logo-lbbf.png

LATVIJAS BĒRNU BĀREŅU FONDS

Organizācija darbojas bērnu bāreņu, bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām atbalstīšanas - kultūras un sporta aktivitāšu veicināšana, sociāli mazaizsargāto personu grupu sociālās labklājības celšanas jomās un nākotnē vēlas attīstīt sociālo uzņēmējdarbību.

 
Ceribu_sparni.png

Cerību spārni

Biedrība nodrošina rehabilitācijas, sociālās iekļaušanas, izglītības, nodarbinātības u.c pakalpojumus cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem un sociālā riska grupas ģimenēm. Vada sociālo uzņēmumu "Pogotava" Siguldā, kur iespējams iegādāties rokdarbus un suvenīrus, ko radījuši cilvēki ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenes locekļi.

NGO "Wings of Hope" provides services for people with disabilities and families at social risk groups. Rehabilitation, social inclusion, education, leisure activities, employment, and other activities are carried out according to each individual needs. „Wings og Hope” runs a social enterprise - craft shop "Pogotava" in Sigulda.

WEB // Facebook // Draugiem.lv

 

Cēsu Jaunā skola

Cēsu Jaunā skola ir vecāku dibināta skola, kas nodrošina kvalitatīvu izglītības pakalpojumus, organizē un īsteno izglītības projektus, iegūto līdzfinansējumu iegulda izglītības iestādes un biedrības attīstībai.

New School of Cesis is a parent founded school, and it provides a new and innovative way of teaching and also organizes educational projects for a wider society.

WEB // Facebook // Twitter

 
Cistiska_fibroze.png

latvijas Cistiskās fibrozes biedrība

Biedrība sniedz atbalstu un veicina savstarpēju informācijas apmaiņu starp cilvēkiem, kam konstatēta cistiskā fibroze, sadarbojas ar labdarības organizācijām, lai uzlabotu pacientu ikdienu. Uzture un vada rehabilitācijas centru Viesītē.

Organisation provides supports people with cystical fibrosis, cooperates with other charity organisations. Runs a rehabilitation center in Viesīte.

WEB // Facebook 

 

cimdiņš

Nodibinājums „Atbalsta centrs ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām „Cimdiņš”” Ventspilī , sadarbojoties dažādu nozaru speciālistiem un organizācijām, sniedz psiholoģisku, informējošu, izglītojošu, medicīnisku, sociālu atbalstu, kā arī sociālos un rehabilitācijas pakalpojumus bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm. 

The centre is run with intention to provide needed support for disabled children and their families. Rehabilitation, social inclusion, education, leisure activities, employment, and other activities are carried out according to each individual needs.

FB // Draugiem

 

Dižvanagi

Biedrība dibināta bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām un viņu ģimeņu atbalstam. Šobrīd sniedz dažādus pakalpojumus šīm ģimenēm, rīko bērnu integrācijas dienas nometnes, nodrošina "Mājas neirorehabilitācijas programmu", kā arī paliatīvo aprūpi,strādā pie bērnu rehabilitācijas centra izveides. 

Organisation provides rehabilitation services for children and youth with special needs and their families, as well as paliative treatments and integrational camps for children. In the process of creating a rehabilitation centre.

WEB // Facebook 

 

HOPP

Pielāgotu velosipēdu un palīglīdzekļu ražotāji cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Social enterprise producing tricycles and aid transport for people with disabilities.

WEB // Facebook // Twitter

 
        

       

hopen - Lūkas fonds

Labdarības organizācija Lūkas fonds pārstāv zīmolu "Hopen" un veic sociālo uzņēmējdarbību. Trīs labdarības veikalos Ogrē un Rīgā tiek pārdotas saziedotās preces un peļņa tiek investēta labdarības projektos.

Charity Organization The Luke Foundation represents the "Hopen" brand and conducts social business. Three charity shops in Ogre and Riga sell donated goods and profit is invested in charity projects.

WEB // Facebook//Draugiem

 

SIA hummus

Uzņēmums veidots ar mērķi nodarbināt cilvēkus no Tuvo Austrumu valstīm (galvenokārt Irākas un Sīrijas), kas ieguvuši bēgļa vai alternatīvo statusu Latvijā. 

The main goal of enterprise is to integrate and to give work refugees and alternative status holders.

FB

 

Kaņepes kultūras centrs

Kaņepes Kultūras centrs nodrošina daudzveidīgu kultūras un izklaides programmu, nākotnē plāno attīstīt sociālo uzņēmējdarbību kultūras un izklaides sfērā.

Kaņepe Culture centre is planning to start a social enterprise in culture and entertainment sphere.

WEB // Facebook

 

                          Kultūras un mākslas centrs “Nātre”

NATRE_tzala_png.png
 

Kultūras un mākslas centrs “Nātre” ir nevalstiska radošo personību apvienība, kas organizē dažādus kultūras un mākslas pasākumus ar pievienoto vērtību. Biedrības mērķis ir apvienot līdzīgi domājošos, lai realizētu projektus un pasākumus tikai sev raksturīgajā stilā, gaumē un manierē.

Culture and Art Center "Nātre" is a NGO of creative personalities that organizes various cultural and artistic events with added value. The aim of the organization is to bring together people to realize projects and events only in their own style, style and manner.

Web//Facebook

logo_Zinātnes skola.png

ZINĀTNES SKOLA LABORATORIUM 

Zinātnes skolā bērni mācās dabaszinātnes ar eksperimentu palīdzību nepiespiestā gaisotnē. Atšķirībā no mācību stundām, Laboratorium nodarbībās viņiem ir iespēja aptaustīt, pasmaržot un pat nogaršot. Tas ir ļoti svarīgi - ne tikai lai nostiprinātu zināšanas, bet arī lai radītu interesi par zinātni.

At ZINĀTNES SKOLA  children are taught natural sciences with hands-on training. What distinguishes it from usual way of teaching at schools is letting children reduce theory to practice at the lessons. It is really important as for consilidating what they have learned, so also for increasing interest in science.

WEB // Facebook

 

 

Latvijas sarkanais krusts

Biedru un brīvprātīgo organizācija, kuras darbība aptver visu Latvijas teritoriju. piedāvā humānos pakalpojumus cilvēkiem, kam palīdzība nepieciešama visvairāk.  

Non-governmental non-profit volunteer-led humanitarian organization. Its operations cover the whole territory of Latvia.

WEB // Facebook 

 

Lienes Šomases studija

Studija piedāvā attīstīt talantus neatkarīgi no ģimenes finansiālā stāvokļa, rīko dažāda veida pasākumus.

Creative studio that helps every child to develop its talents - no matter of his/her families financial situation.

WEB // Facebook 

 

LUDE

Lude is sociālais uzņēmums, kas nodarbina seniorus dizaina paklāju izgatavošanā. Paklāji ir nopērkami tiešsaistē vai dizaina veikalos. 

Lude is a social enterprise that employs seniors in production of recycled design rugs. Sold online and in boutique design shops, this product provides seniors with employment, extra money, but most of all – sense of belonging.

WEB // Facebook

 

Mammamuntetiem.lv

Ģimeņu portāls, kas apvieno un izglīto jaunās ģimenes un sniedz jautājumus par interesējošām tēmām.

Web platform connecting new families and educating and informing about the most important topics regarding children health, safety and family life.

WEB // Facebook // Twitter

 
majas aprupe logo.jpg

SIA Mājas aprūpe

Galvenā darbības joma – aprūpe mājās, profesionāla palīdzība ģimenēm, kurām nepieciešama vecu cilvēku, slimnieku vai nepilngadīgu personu ar īpašām vajadzībām, aprūpe viņu dzīvesvietās, atvieglojot cilvēku ikdienu un mājas soli.

Organisation provides home care, professional assistance to families who need the care of elderly people and people with disabilities in their homes, making people's everyday lives easier.

 WEB // Facebook

 

MāruGuns

Biedrība dibinājusi valsts akreditētu pamatskolu, kas veicina latviešu tautas tradīciju iedzīvināšanu.

Alternative secondary parent founded school with emphasis on traditional Latvian way of living.

WEB // Facebook  

 

Mentor Latvia

Bezpeļņas nevalstiskā organizācija Mentor Latvia sniedz emocionālu un praktisku atbalstu jauniešiem bez ģimenes atbalsta un rūpēm.

Mentor Latvia aims to prevent drug and substance abuse amongst disadvantaged youth by providing them with social, job and career mentoring services.

WEB   // Facebook 

 

Nodibinājums "Koka arhitektūras fonds"

Koka arhitektūras centrs ir atvērts publikai, regulāri piedāvā informatīvuos pasākumus par koka māju atjaunošanu un uzturēšanu, kā arī iesaista interesentus praktiskās nodarbēs. Centrā tiek nodrošinātas profesionālo mācību iestāžu studentu prakses vietas.

Wooden Architecture Centre is open to public and regularly holds informative events about renovation and maintenance of wooden buildings. Everyone interested can enrol in workshops. Professional school and college students can enter an internship at the Centre.

WEB // Facebook 

 
Otraelpa.png

Otrā Elpa

Labdarības veikalu tīkls, kas ieņēmumus novirza pilsoniskās sabiedrības stiprināšanai un ziedošanas kultūras attīstībai Latvijā

Charity shop chain, uses its profit for society's projects that strengthen civil society and develop charity culture in Latvia.

WEB // Facebook // Instagram

 
Безымянный (1).jpg

Otrā iespēja

Labdarības veikals Daugavpilī, kas visu peļņu novirza labdarībai, ilgtermiņā plāno attīstīt pārstrādes uzņēmumu,.

 
Owa-logo-Pantone-3155-C.png

owa

Dizaina apģērbu zīmols, kas visu peļņu novirza  fondam, kas darbojas ar bērniem, kuriem konstatēta spinālo muskuļu atrofija. Uzņēmums darbojas, lai pievērstu uzmanību un padarītu redzamus cilvēkus ar invaliditāti.

Design clothing brand that is founded by a women with disabilities, all of enterprises profit goes to support families with children suffering from spinal muscle atrophy.

WEB // FB 

 

PALīDZĒSIM.LV

Labdarības organizācija, kas daudzpusīgi un ilgtspējīgi pieiet problēmu risināšanai. Organizācijas mērķis ir palīdzēt ģimenēm un slimajiem bērniem ilgtermiņā, nevis sniedzot vienreizīgu palīdzību. Organizācija izveidojusi  arī labdarības e-veikalu.

Charity organization that helps those in need involving them in different kind of activities. Organization believes that helping is a long-term activity, not only done once.

WEB // FB 

 
POGA_logo.jpg

poga - bērnu rehabilitācijas centrs

Bērnu rehabilitācijas centrs „Poga" ir bezpeļņas fonds un partneris valstij, lai ieviestu inovatīvas rehabilitācijas metodes Latvijas bērnu ārstēšanai.

Children's Rehabilitation Center "Poga" is a non-profit foundation and a partner to the state to introduce innovative rehabilitation methods for the treatment of Latvian children.

WEB // FB

 

 

RIGABRAIN

Organizācijas mērķis ir informēt, popularizēt un izmantot inovatīvas metodes smadzeņu darbības uzlabošanai: atbalstīt jaunus risinājumus un sniegt iespējas tās izmantot ikvienam. 

RigaBrain is working to inform society and to use innovative methods for developing brain work for everybody.

WEB// FB//  Twitter // Draugiem

 

Samariešu apvienība

Viens no pieredzes bagātākajiem sociālajiem uzņēmumiem Latvijā, piedāvā sociālos un veselības pakalpojumus, ar mērķi uzlabot dzīves kvalitāti dažādu riska grupu pārstāvjiem Latvijā.

The Samaritan Association of Latvia provides various social, medical and educational services with the mission to improve the life quality for different risk groups in Latvia.

WEB // Facebook 

 

SIA "DP PRODUCTION" 

Uzņēmuma peļņu plānots novirzīt stipendijām un citam atbalstam jauniešiem vecumā no 16-25 gadiem, stipendija paredzēta mācībām profesionālās vai augstākās izglītības iegūšanai.

Enterprises earnings are dedicated to problematic youngsters aged 16-25 for helping them to obtain proffesional or higher education.

 
homo.jpg

SIA ZAĻŠ

Sociālais uzņēmums vides aizsardzības un vides izglītības veicināšanai. Vada un rada dažādus izglītojošu pasākumus, ekspedīcijas, radošās darbnīcas, lekcijas, nometnes un cita veida pasākumus, kā arī līdzdarbojas vides aizsardzības un vides izglītības kampaņu īstenošanā.

Social enterprise working in the area of environmental protection and environmental education. Organizes educational events, expeditions, lectures and workshops, creates public environmental educational campaigns.

WEB // Facebook // Twitter// Draugiem.lv

 
logo-200.png

SMAIDS

Atbalsta centrs bērniem un jauniešiem ar ierobežotām iespējām. Biedrība attīstās kā sociālais uzņēmums, īsteno dažādas izglītības programmas un rehabilitācijas  kursus. 

 

SOCINTEGRA

Biedrība darbojas vides pieejamības jomā cilvēkiem ar redzes traucējumiem, sniedz konsultācijas un izstrādā taktilas kartes un norādes ar Braila rakstu.

Social enterprise promoting adjusted environment and spatial solutions for visually impaired. Creates 3d objects and signs and stands in Braill. 

WEB// Facebook

 

 
sos.jpg

SOS ciemati

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija nodrošina ilgtermiņa ģimenisku aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un īsteno ģimeņu stiprināšanas projektus Ģimeņu atbalsta centros. 

SOS Children's Villages Latvia has been providins a long-term family based care for children without parental care as well as runs Family Support Centres.

WEB // Facebook

 
Sv.Lukasa.jpg

Sv. Lukasa biedrība

Biedrība veicina bijušo ieslodzīto personu resocializāciju un integrāciju, atbalsta un stimulē bijušo ieslodzīto personu pozitīvo potenciālu, atbalsta bijušo ieslodzīto personu ģimenes.

Organisation supports former prisoner resocialization and integration back to society and their families.

Facebook

 
svaigi-logo.jpg

svaigi.lv

Svaigi.lv ir iepirkšanās platforma, kas saved kopā tos, kas vēlas iepirkties u tos, kas vēlas zināt, ko  un no kā viņi pērk. Tas ir kā tiešsaistes Tiešās pirkšanas piemērs, kas ļauj pielietot digitālo platformu pircēju atrašanai.

 
10616009_1462446180686819_6582541351001609310_n.png

Typical Latvian

Pārdodot pastkartes, uzņēmums  iegūto peļņu novirza sociālu projektu īstenošanai, kas pievērš uzmanību sociāli mazaizsargātām grupām.

By selling postcards, enterprise seeks to support socially vulnerable groups.

WEB // Facebook

 
Tuvu_logo.png

TUVU

Kristīga labdarības organizācija, vada divus labdarības veikalus, kuru visa peļņa tiek novirzīta "Tuvu" projektu īstenošanai.

Christian charity organisation with two charity shops, all profit from shops goes to "Tuvu" projects.

WEB // Facebook // Instagram

 

 

  Ulubele  - dzīvnieku pansija

Biedrība uztur Latvijas lielāko dzīvnieku patversmi. Lai nodrošinātu patversmes darbību, tiek veikti dažādi pasākumi cilvēkresursu un finanšu resursu piesaistē, t.sk., uzsākot sociālās uzņēmējdarbības aktivitātes. Ulubeles projekts “Cilvēcības skoliņa” ir uzvarējis MTG Latvia un bezpeļņas organizācijas Reach for Change Latvia sociālajā projektā “Labās gribas uzņēmējs 2016”!

NGO acumulates financial and human resources to maintain the biggest animal shelter in Latvia. Recently NGO has started social entreprise by selling dog food to maintain the shelter and educational project for building emotional intelligence for kids. 

WEB // Facebook// Instagram// Draugiem.lv

 
profile_Valmierai_YM_Logo_Purple_Square_Logo_purple_square.png

your move

Your Move mērķis ir veicināt remigrācijas procesu, piedāvājot labi apmaksātas darba iespējas Latvijā tiem, kas vēlas atgriezties, kā arī sniedzot ieteikumus un nepieciešamo informāciju.

 

zaļā brīvība

Sabiedriska vides aizsardzības organizācija, kuras mērķis ir attīstīt sabiedrību, kura dzīvo saskaņā ar sevi un apkārtējo vidi.

Socially environmental organization with purpose to develop a society that lives in accordance with themselves and the environment.

WEB // Facebook

 

ZINIS

Organizācija un cilvēku kopiena, kas vada radošuma, biznesa un sociālās uzņēmējdarbības apmācības dažādām sociālajām grupām. 

NGO and community organizing workshops about creativity, business and social entrepreneurship for different social groups.

WEB

 

Zinoo

Latvijas Zinātnes centru apvienība veido un uztur piecus zinātkāres centrus bērniem dažādās Latvijas pilsētās, kā arī vada pasākumus un nodarbības ar mērķi izglītot bērnus un jauniešus par dažādām ar zinātni saistītām tēmām.

Latvian Science centre association runs science curiosity centers for kids and young people in 5 cities in Latvia.

WEB // Facebook


dzīvības poga
MAKMEL
CILVĒKAM
BUYSOCIAL
ZS valmoniras
prime AVG
puordare
cilvekam
learn it
Mācos mācīties - barboleta
3wk upcycled
visas iespējas
AVANTIS
SIA Tanyta
SIA visi var

 

Sociālās uzņēmējdarbības atbalsta ORGANIZĀCIJAS / SOCIAL ENTREPRENEURSHIP SUPPORT ORGANIZATIONS

 
civitta.png

civitta

Vadības konsultāciju firma, kas īpaši pievērsusies sociālās uzņēmējdarbības konsultācijām un palīdz attīstīt biznesa plānus ar sociālo ietekmi. Piedāvā atlaidi asociācijas biedriem.

 

EAPN

Latvijas pretnabadzības tīkls, NVO pieredzes apmaiņas tīkls.

Latvian Anti-Poverty Network, NGO experience exchange network.

WEB // Facebook

 
RFC_logo__White.png

Reach for change

Sociālās uzņēmējdarbības akselerators un apmācību programma, kas palīdz sociālajiem uzņēmējiem attīstīt, stabilizēt un uzlabot idejas, projektus un uzņēmumus, kas saistīti ar bērnu un jauniešu labklājības veicināšanu.

Social entrepreneurship incubator helping to develop ideas, projects and enterprises that create social good for children

WEB // Facebook

 

Sociālās inovācijas centrs

Darbojas sociālās uzņēmējdarbības popularizēšanā Latvijā, veicina sociālās uzņēmējdarbības attīstību reģionos.

Social innovation center has been active in promoting social entrepreneurship and supports social entrepreneurship in regions.

WEB // Facebook  // Draugiem.lv

 

 
DOTS_logo_TRANSPARENT_lv.png

FONDS ATVĒRTAI SABIEDRĪBAI DOTS

Organizācija ir veidojusies un darbojas, lai attīstītu pilsoniskās sabiedrības iniciatīvas Latvijā. Vieni no pirmajiem atbalstīja un iedzīvināja sociālās uzņēmējdarbības konceptu Latvijā.

Foundation for an Open Society DOTS are one of the first organisations who started to develop Social entrepreneurship concept in Latvia.

 
main-logo.png

NEW DOOR

Sociālās uzņēējdarbības akselerators, kurš vienreiz gadā  uzņem un attīsta sociālās uzņēmējdarbības  idejas. Vieni no LSUA dibinātājiem.

Social entrepreneurship accelerator in Latvia, which incubates and accelerates ideas with social impact.

 

 
Privātpersonas/ Individuals

Jūlija Kuzņecova 
Zaiga Oborenko
Inga Zviedre- Udalova
Liene Pērkone
Kristians Purviņš
ARITA FEATHERSTONE
kristīne casno
Andra strautiņa
Ludmila kasperoviča
Svetlana ļvova
elīna bušmane
Elmārs cīrulis
Daina Dubra
Silva Jeromanova - Maura
jolanta briede
agnese frīdenberga
Anita kontene
ilze jansone
sanita maišele
Ieva kozlovska
vineta plūksna